Mamy złoto! Początek roku harcerskiego

Z wielką radością przekazuję informację, że nasza drużyna decyzją komendy chorągwi otrzymała za miniony rok najwyższe miano – Miano Drużyny Złotej Koniczyny! Jest to wynik pracy i działania każdej harcerki oraz wsparcia, jakie otrzymujemy od Państwa. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc 🙂

ROZPOCZĘCIE ROKU HARCERSKIEGO

Rok harcerski rozpoczynamy w sobotę 15 września. Spotykamy się w pełnym umundurowaniu, jeśli pogoda będzie niepewna to kurtkę przeciwdeszczową o godz. 10.00 pod pomnikiem Adama Mickiewicza w Parku Żeromskiego . Na zbiórkę zabieramy zdjęcie z rodzinnego albumu związane z okresem walk o niepodległość (nie musi to być czyn zbrojny. Nauka, kultura czy rodzina także były miejscem walki o wolną Polskę na przestrzeni 123 lat. Zdjęcie nie ulegnie zniszczeniu i wróci do rodzinnego albumu po  zbiórce :). Ważne, by harcerka wiedziała co przedstawia zdjęcie i jaką historię rodzinną opowiada. Oprócz tego zabieramy coś do jedzenia, picie, notatnik, długopis, stopień harcerski, apteczkę i proporzec zastępu oraz dobry humor. Koniec o godz. 14.00 w tym samym miejscu.

MSZE HARCERSKIE
W tym roku msze harcerskie będą odbywały się w parafii pw św. Dominika w Szczecinie (plac Ofiar Katynia 1) w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia całymi rodzinami. Najbliższa msza harcerka zostanie odprawiona w niedzielę 16 września.
 
PLECACZKI
Przez naszą chorągiew zostały wydane materiałowe worko-plecaczki – czarne, porządne plecaczki, które świetnie sprawdzają się na zbiórkę. Można je prać zarówno w pralce w 30 stopniach jak i ręcznie. Koszt plecaczka to 20zł. Osoby zainteresowane kupnem proszę o informację mailową oraz przelew na konto drużyny 89 2490 0005 0000 4600 2042 7024 do czwartku 13 września z dopiskiem „plecaczek imię i nazwisko córki”.